2019 MercedesAMG GT4 09 80x80 - Що з себе представляє автомобільний антифриз, навіщо він потрібен?
AMG GT sedan: шеф, це ж E-klasse!
Березень 10, 2018
16cbe8ea26be1c5ad566da22daa550f8 80x80 - Що з себе представляє автомобільний антифриз, навіщо він потрібен?
Компанія Triumph презентувала свої оновлені версії байків Speed Triple S і RS
Березень 12, 2018

Що з себе представляє автомобільний антифриз, навіщо він потрібен?

img 5aa317c4e5500 720x480 - Що з себе представляє автомобільний антифриз, навіщо він потрібен?

Антифриз для авто призначається для забезпечення працездатності охолоджуючої системи транспортного засобу. Основною характеристикою будь-якого антифризу (а їх сьогодні існує досить багато різновидів) є здатність витримувати низькі температури, не замерзаючи при цьому, і високі температури, не закипаючи під їх впливом.

Будучи спеціальною технічною рідиною, «незамерзайка» виконує декілька важливих функцій.

Насамперед, вона сприяє відводу зайвої теплової енергії від функціонуючого силового агрегату. Крім цього, завдяки антифризу стає можливим стабілізувати і вирівняти температурні режими на різних ділянках роботи движка.

Справа в тому, що описувана рідина в процесі своєї роботи циркулює по каналах, і поступово вони заповнюються частинками корозії, шламом, осадами, забиваючи відповідні канали.

Отже, на даних ділянках силова установка нагріватися стане набагато інтенсивніше, ніж в інших місцях. Внаслідок цього може пожолобитися головка блоку циліндрів, через що охолоджуюча система отримає серйозні неполадки в своїй роботі.

Другорядним, але не менш важливим завданням системи охолодження двигуна, можна назвати її здатність обігрівати дросельний вузол і салон авто за допомогою пічки.

Раніше, до винаходу антифризної рідини охолоджуюча система автотранспортного засобу змушена була працювати на звичайній воді, але подібна співпраця виявлялась далеко не настільки ефективною, як у випадку «незамерзайкою».

Це обумовлено тим, що вода має схильність замерзати при низьких температурах, і, внаслідок цього, приводити в непридатність чавунний циліндровий блок, розриваючи його. Крім того, та ж вода при досягненні температури 100°С закипає, що теж негативно позначається на роботі двигуна.

Нарешті, ще одним мінусом води є те, що вона викликає іржавіння металу, отже, страждають від корозії канали і протоки, розташовані всередині силового агрегату, в результаті чого знижується їх теплопровідність.

Як видно з даної інформації, поява антифризів була лише справою часу, бо нормальної роботи двигуна без їх допомоги досягти було б просто неможливо.

До речі, вони використовуються не тільки в автомобільних двигунах, але і в насосах і в різноманітних промислових установках, і в багатьох інших пристосуваннях, які змушені функціонувати при температурних режимах нижче нуля.